Případová studie


Kovoservis

Kompletní modernizace firemního webu a systému webové prezentace

Strojírenský web
Odvětví - Strojírenství
Kategorie - Malá webová stránka
Aktuální stav - Beta verze

Zobrazit projekt

Klient

Rodinná firma z královéhradeckého kraje s dlouholetou tradicí. Od roku 1992, poskytují služby v zakázkové zámečnické kovovýrobě. Svým zákazníkům nabízeji nejen výrobu ocelových konstrukcí a výrobu strojních součástek ale také jakoukoliv kovovýrobu ve strojírenství a stavebnictví.

Zadáni od klienta

Klient nás oslovil s potřebou nové firemní webové stránky, kterou potřebuje vytvořit rychle a v beta verzi spustit. Dodal nám k tomu obrázky jejich práce a vyjmenoval nám, jaké služby poskytuje a chce je mít na novém webu. Vše ostatní nechal na nás.

Výzvy

  • Zastaralý vizuální design. Nepřizpůsobivý web moderním mediím.
  • Prakticky žádný textový obsah, Příliš malé obrázky bez možnosti přiblížit.
  • Drahá a špatně zvolená technologie webhostingu pro tento typ webu.
  • Beta verzi webu jsme museli připravit ke spuštění v řádu dní.
  • Žádný kontaktní a poptávkový formulář.
Responsivní webová stránka

Řešení

Průzkum a příprava

Na průzkumu jsme ušetřily poměrně dost času. Obor ve kterém náš klient podniká, velmi dobře známe a rozumíme mu. Provedli jsme tedy průzkum jeho konkurence a identifikovali klady a zápory.

Návrh a tvorba

Sepsali jsme veškerý obsah pro web a podle toho jsme udělali prvotní UX návrhy. Kdy jsme vzali v úvahu také zobrazování webu pro všechna media. Nakonec jsme vytvořily základní design, který vychází z původního webu klienta.

Webovou stránku jsme vyrobili v beta verzi se základní optimalizaci pro vyhledávače. Také jsme vytvořili galerii kam jsme vložili obrázky zaslané klientem, pro ukázky a představení jejich práce. Nakonec jsme opatřili kontaktní stránku formulářem.

Veškerou naší práci jsme prováděli tak, aby se na ní klient mohl kdykoliv podívat a doplňovat nebo upravovat cokoliv, co jsme vytvářeli. Tak jsme opět ušetřili čas který jinde potřebují ke schvalování UX návrhů a následného prototypu.

Kvalitní a moderní technické pozadí webu

Převedli jsme doménu a založili jsme mu plně profesionální webhosting u přední hostingové firmy. Touto změnou jsme klientovi ušetřili 75% puvodních nákladů, které vynakládal na toto technické pozadí webu.

Hotovou beta verzi webu na které se bude i nadále pracovat, jsme přesunuli z testovacího serveru na klientův nový webhosting

Předtím

Stará webová stránka

Potom

Nová webová stránka

Hodnocení naší práce

"Chtěl bych poděkovat Japet studiu za veškerou práci, při navrhování a budování našich nových webových stránek. Skvělá komunikace a spolupráce nás opravdu velice překvapila.
I nadále budeme s touto firmou spolupracovat, na tvorbě naší digitální prezentace. Denně dostávám zprávy o tom jak webová stránka hezky vypadá a jak je přehledná.
Doporučil bych je každému, kdo chce mít kvalitní webovou stránku a budovat tak svou online přítomnost".

Jaroslav Ramschak

Recenze

Výsledek

Požadavek na rychlost jsme splnili, vytvoření webové stránky trvalo 7 dní, 3 dny pak webhostingové změny. Za 10 dní měl klient web k dispozici pro své potřeby.

Náš klient získal webovou stránku v moderním designu, který se přízpusobuje různým mediím a má v sobě všechny prvky a funkce, moderního firemního webu.

Výrazně jsme ušetřili klientovi výdaje na webhosting, získal tak technologii která odpovídá současným trendům, za zlomek původních výdajů.

Tuto studii budeme i nadále doplňovat o nové informace a pokroky v tvorbě.
Přesně podle postupů v naší spolupráci s klientem a partnerem .
Aktualizováno 29.09.2021

KONTAKTUJTE NÁS

Spusťte s námi svůj projekt

Vytvářime vlastní webové stránky na míru, které jednoduše a přehledně spolupracují s vašimi zákazníky, posilují online přítomnost a zlepšují dosah.
Chcete vědět více? Prozkoumejte naší webovou stránku.

Prozkoumámo? Pojďme na to.